Z wizytą w Komendzie Powiatowej Policji w Radziejowie...

100 8303   29 maja 2015r. w ramach "Tygodnia bezpieczeństwa" uczniowie klasy IV odwiedzili radziejowską Komendę Powiatową Policji. Wycieczka rozpoczęła się od odwiedzin na stanowisku kierowania, gdzie Oficer dyżurny opowiedział o swojej pracy. Uczniowie mieli okazję zobaczyć jak oficer dyżurny przyjmuje wezwanie. Następnie dzieci zobaczyły broń jaką posługują się policjanci z tutejszej komendy. Podczas zwiedzania komendy uczniowie mieli możliwość spędzenia czasu w celi oraz zbadania się alkomatem. Dzieci miiały mnóstwo pytań dotyczących pracy policjantów oraz szkół jakie należy ukończyć aby zostać funkcjonariuszem policji.

Ostatnim akcentem tego spotkania była prezentacja radiowozów będących na wyposażeniu funkcjonariuszy. Dziękujemy Komendantowi za umożliwienie uczniom naszej szkoły zwiedzania komendy.

Jolanta Stranc