Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016...

DSC 0445   Tegoroczna uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego odbyła się we wtorek 1 września o godz. 10.15, a tradycyjnie poprzedziła ją Msza Św. sprawowana w kościele parafialnym w Piotrkowie Kujawskim. Inauguracji roku szkolnego dokonała pani dyrektor Elżbieta Niedziałkowska, która serdecznie powitała przybyłych gości, pedagogów, pracowników szkoły oraz uczniowską brać. Po odśpiewaniu hymnu pani dyrektor omówiła ogólną organizację bieżącego roku, przedstawiła nowych nauczycieli i przydział obowiązków wychowawców w poszczególnych klasach.

W dalszej części spotkania poświęciła kilka słów mijającej 1 września kolejnej rocznicy wybuchu II wojny światowej, czym przypomniała o tragicznych wydarzeniach z tego okresu. Ważnym elementem przemówienia były informacje na temat zmian, jakie nastąpiły w czasie przerwy wakacyjnej. Dyrektor szkoły stwierdziła, że z pewnością największym osiągnięciem jest remont oddziału przedszkolnego. Pani Niedziałkowska podziękowała też wszystkim, którzy pomogli przy pracach remontowych, szczególnie panu dyrektorowi Stanisławowi Kwiatkowskiemu i organowi prowadzącemu szkołę.
Następnie głos zabrali goście, pani Joanna Karmowska, przewodnicząca Rady Miejskiej w Piotrkowie Kujawskim, ks. Ignacy Myszyński, proboszcz parafii Połajewo oraz pan Stanisław Kwiatkowski, dyrektor ZEAS, którzy życzyli wszystkim zdrowia, zapału do pracy, powodzenia i sukcesów w rozpoczynającym się roku szkolnym.
Na zakończenie uczniowie wszystkich klas udali się do sal lekcyjnych na spotkania z wychowawcami, którzy przedstawili im plan zajęć oraz omówili sprawy organizacyjne.

Katarzyna Pietrzak