"Jak Wojtek został strażakiem"...

DSC 0939    W sobotę, 30 kwietnia obchodziliśmy Dzień Strażaka. Na uroczystość przybyli strażacy z jednostek Dębołeka - Rudzk Duży i Połajewo. Wśród zaproszonych gosci znaleźli się - burmistrz - p. S. Bogucki, radny - p. S. Kawczyński, gminny dyrektor oświaty - p. S. Kwiatkowski i druh J. Nowacki. Po powitaniu zebranych przez p. dyrektor E. Niedziałkowską nastąpiło wręczenie odznaczeń i medali.

Prezes OSP Dębołęka - Rudzk Duży, p. Z. Sójkowski pogratulował uhonorowanym druhom, a wszystkim pozostałym strażakom podziękował za ofiarną służbę i dobra współpracę. Spotkanie uświetnił występ dzieci z klasy piątej, które przedstawiły inscenizację pt. "O królewnie, która się nudziła". Strażacy, jak co roku, przygotowali dla wszystkich dzieci miłą niespodziankę - lody, słodycze i wesoła zabawę. To był miły dzień.

Aldona Sotnik