Warto oszczędzać w SKO...

DSC 1103    Już drugi raz odbyła się wycieczka dla najlepiej oszczędzających uczniów z Bankiem Spółdzielczym w Piotrkowie Kujawskim. Dzięki odsetkom od oszczędności, zgromadzonych na naszym koncie, możliwe było zorganizowanie bezpłatnego wyjazdu. Wspólną przygodę zaczęliśmy od zwiedzania Muzeum Techniki Rolniczej i Gospodarstwa Wiejskiego, gdzie spotkaliśmy mnóstwo ciekawych rzeczy z minionych epok.

Największym zainteresowaniem cieszyły się maszyny rolnicze, motocykle, samochody oraz lokomotywy i samoloty. Czas minął nam bardzo szybko, musieliśmy ruszać, bo czekała na nas niespodzianka przygotowana przez Zakład Anwil S.A. we Włocławku. Przedsiębiorstwo zajmuje się produkcją polichlorku winylu, nawozów azotowych, granulatów i płyty z PCW oraz produktów chemicznych. Po niezwykle miłym powitaniu przez przedstawiciela Zakładu Anwil S.A., przedstawiono krótki film, ukazujący profil działalności firmy, jej historię i strukturę. Następnie uczniowie zostali przeszkoleni z zakresu BHP i mogli ruszyć na wycieczkę po 450 hektarowym kombinacie. Głównym punktem wycieczki było zwiedzenie specjalistycznych obiektów przemysłowych, należących do spółki Anwil S.A.. Największą euforię wywołał pokaz przygotowany przez Strażaków. Każdy z uczestników gasił pożar, siedział za kierownicą pojazdu pożarniczego i mógł zapoznać się z tą odpowiedzialną pracą. Na pożegnanie otrzymaliśmy bardzo cenne upominki od firmy Anwil. Pełni wrażeń udaliśmy się w drogę powrotną, zatrzymując się na obiad i deser, bo czym byłaby wycieczka bez wizyty w restauracji McDonald's. Pragniemy serdecznie podziękować Zakładom Anwil za bardzo, bardzo życzliwe przyjęcie i kierowcy autokaru za wyrozumiałość na nasze głośne śpiewy.

Błażej Barczak