Ślubuję...

DSC 0246  11 października w naszej szkole odbyła sie uroczystość ślubowania dzieci z klasy pierwszej. Z tej okazji maluchy przygotowały krótką część artystyczną. Dzieci recytowały wierszyki i śpiewały piosenki.

Następnie złożyły uroczystą przysięgę, która brzmiała następująco:
Ślubuję:
uczyć się pilnie,
szanować innych,
być dobrym kolegą,
być przyjacielem roślin i zwierząt,
kochać swoją ojczyznę - Polskę.

Pani Dyrektor dokonała pasowania dzieci na uczniów, wręczyła im legitymacje szkolne i pamiątkowe Akty pasowania".
Rada Rodziców i Samorząd Uczniowski ufundowały dla pierwszoklasistów drobne upominki.
Po części oficjalnej dzieci wzięły udział w "otrzęsinach". Jedzenie jabłka zawieszonego na nitce bez użycia rak, rzuty woreczkami do celu, slalom z piłeczką czy wypicie "magicznego eliksiru" to niektóre z zabaw. Pierwszaki świetnie poradziły sobie z wszystkimi zadaniami. Po wykonaniu pamiątkowego zdjęcia dzieci wraz z rodzicami udały się do sali na poczęstunek przygotowany przez rodziców. W klasie czekała na nie jeszcze jedna niespodzianka -kolorowe balony, którymi wesoło bawiły się na korytarzu.

Aldona Sotnik