Święto odzyskania niepodległości...

DSC 0307   11 listopada to dla Polaków jedna z najważniejszych dat w kalendarzu. W tym dniu obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości, bo właśnie 11 listopada 1918 r. nasz kraj znów pojawił się na mapach Europy. 10 listopada zebraliśmy się wszyscy, uroczyście ubrani w stroje galowe, aby uczcić pamięć tych, dzięki którym Polska odzyskała swą suwerenność.

Montaż słowno-muzyczny, przygotowany przez uczniów klasy VI pod kierownictwem p. Katarzyny Pietrzak, przybliżył wszystkim ból, cierpienie, męstwo i siłę walczących o polskość. O wystrój gazetki na I piętrze zadbała p. Sławomira Kowalska. Akademię nietypowo rozpoczęły dźwięki piosenki hip-hop „Mam biało-czerwone serce". Tym samym pokazaliśmy, że patriotyzm nie jest domeną naszych dziadków, a mówić o nim i pielęgnować w sercach powinni już najmłodsi. W dalszej części dzieci pięknie deklamowały wiersze, śpiewały pieśni patriotyczne. Choć przez chwilę mogliśmy poczuć atmosferę czasów, kiedy to nasi rodacy z uporem i determinacją walczyli o wolność Polski, poświęcając życie, abyśmy dziś żyli w wolnym, niepodległym kraju. Uroczystość zakończyliśmy odśpiewaniem Hymnu Polski.

Katarzyna Pietrzak