Mieszkańcy lasu - zajęcia terenowe...

WP 20170620 021   20 czerwca 2017r uczniowie kl.V wybrali się z wizytą do lasu. Na miejscu przywitał ich pan leśniczy, który oprowadził i pokazał gatunki drzew rosnące w naszych lasach. Opowiedział o napotykanych roślinach i zwierzętach. Uczestnicy dowiedzieli się, ile lat potrzeba, by z małego nasionka wyrosło piękne, duże drzewo.

Podczas zabawy terenowej samodzielnie odpowiadali na przygotowane przez grupy pytania. Wiadomości i umiejętności zdobyte podczas lekcji posłużyły im do właściwego zachowania się w lesie, rozpoznawania napotykanych roślin, określeniu przybliżonego wieku drzew i lasu. Pogłębili wiedzę na temat przystosowania się organizmów do życia w środowisku. Uczniowie mieli świetną okazję do bezpośredniego poznawania otaczającej nas przyrody, a jej piękno dostarczyło im wielu wrażeń.
Na zakończenie zmagań przyrodniczych, wspólne z leśniczym, usiedliśmy przy ognisku i podczas pieczenie kiełbasek, podsumowaliśmy zajęcia terenowe.

Monika Pietrzykowska