W skansenie...

SDC19769   19 września 2017r uczniowie naszej szkoły wybrali się do skansenu w Kłóbce, w którym poznali kulturę ludową Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej z przełomu XIX i XX wieku. Niesamowitą atrakcją dla uczestników okazały się warsztaty przeprowadzone przez pracowników skansenu. Dzieci dowiedziały się, na czym polegała praca w kuźni.

Spróbowały własnych sił przy kuciu rozgrzanego pętu. Poznały zwyczaje i tradycje panujące w szkole. Podczas zajęć z kaligrafii, każdy uczestnik miał możliwość sprawdzić swoje umiejętności manualne, pisząc stalówką i piórem. Na zakończenie warsztatów wszyscy otrzymali pamiątkowy dyplom ukończenia kursu kaligrafii.
Wycieczka na pewno pozostanie długo w pamięci, gdyż w świetny sposób utrwaliła tradycje ludowe regionu.

M.Pietrzykowska