My też świętowaliśmy 99. rocznicę Odzyskania Niepodległości...

DSC 0159    Już w październiku odbył się „Bieg Niepodległości”, który podsumował działania podjęte na lekcjach wychowania fizycznego w biegu na czas, na dystansie 800 metrów. 10 XI delegacje uczniów klas IV-VII upamiętniły miejsca w naszej najbliższej okolicy związane z historią Polski i martyrologią narodu polskiego.

Uczniowie złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem Powstańców styczniowych w Nowej Wsi, w Piotrkowie Kujawskim pod tablicą upamiętniającą mord kapłanów w czasie II Wojny światowej i pomnikiem ofiar wojny 1939-1945 oraz miejscem związanym z prezydentem Mościckim. Cała społeczność szkoły wzięła udział w uroczystej akademii z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Patriotyczne wiersze i pieśni zaprezentowali uczniowie klasy VI, a daty najważniejszych dla historii naszego kraju wydarzeń, przypomnieli uczniowie klasy V. Panował uroczysty nastrój i podniosła atmosfera, która udzieliła się wszystkim uczestnikom podczas odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego” i „Roty”.

B. Skrzynecka

Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4

10 XI delegacje uczniów klas IV-VII upamiętniły miejsca w naszej najbliższej okolicy związane z historią Polski i martyrologią narodu polskiego. Uczniowie złożyli kwiaty

B. Skrzynecka