Poczytaj mi, przyjacielu! ...

DSC 0678   8 czerwca o godz. 10.00 odbyła się w Polsce najpopularniejsza akcja czytelnicza: Jak nie czytam, jak czytam. Uczniowie naszej szkoły z klasy I i II włączyli się do tej akcji z wielką ochotą. Było wspólne śpiewanie piosenki „Dorośli, czytajcie nam!", konkurs pięknego czytania z udziałem uczniów klasy VI i VII. Maluchy w roli najlepszych ekspertów żywego słowa oceniały gromkimi brawami prezentowane przez starszych kolegów utwory literackie.

Poprzez zabawy integracyjne dzieci wyraziły swoje zdanie na temat roli książki w ich życiu. Pochwaliły się znajomością tytułów i postaci znanych bajek rozwiązując różne zagadki. Poznały etapy powstawania książki od autora do czytelnika. Wzięły udział w tanecznej zabawie i pląsach przy muzyce z książką w roli głównej. Najlepsi czytelnicy w roku szk. 2017/2018 oraz zwycięzcy konkursu na najpiękniejszy zeszyt lektur szkolnych otrzymali nagrody rzeczowe. Następnie uczniowie klasy pierwszej złożyli uroczystą przysięgę, po czym zostali pasowani dużą kolorową zakładką na czytelników biblioteki szkolnej. Na pamiątkę tego zdarzenia dzieci klasy I otrzymały dyplomy, a wszyscy uczestnicy kolorowe zakładki do książki. Spotkanie zakończyło się w miłej atmosferze z obiecującą deklaracją dzieci: „Będziemy sięgać po książkę z radością, bo czytanie daje wiedzę i jest wielką przyjemnością."

S. Kowalska