Aktualności

Dzień języka angielskiego 2018r...

angielski     W czerwcu dzieci z naszej szkoły miały okazję bawić się językiem angielskim. W tym roku ten dzień poświęcony był kulturze brytyjskiej. Klasy II-III mieli za zadanie rozszyfrować magiczne rebusy, powtórzyć łamańce językowe. Obejrzeli 2 prezentacje, z których jedną przygotowała uczennica klasy II Roma Sas Wisłocka. Dziewczynka podeszła do zadania bardzo odpowiedzialnie. Opowiedziała w języku angielskim o najważniejszych i ciekawych miejscach w Londynie.

Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem. Zaśpiewała nam również piosenkę. Były również inne atrakcje... zabawy, piosenka w wykonaniu Alicji z klasy VI.
Klasy IV-VII miały okazję obejrzeć przygotowane przez klasę VI teledyski, przez klasę VII reklamy i prezentacje oraz skecz i filmy o zainteresowaniach w wykonaniu klas IV i V. Natalia Józefiak, Alicja Krysiak i Nikola Jąkalska zaśpiewały wybrane przez siebie piosenki brytyjskich wykonawców. Również starsze dzieciaki uczestniczyły w grach, quizach i zabawach językowych.
Korytarz zdobiły prace plastyczne dzieci. Każda klasa zaprezentowała 1 kraj spośród wszystkich wchodzących w skład Zjednoczonego Królestwa. Ponadto Mikołaj Marciniak, Amelia Reszka, Aleksandra Augustyniak, Justyna Wadelska, Nikola Pilewska, Nikola Jąkalska przygotowali różne przekąski – babeczki, koreczki i roladki z symbolami krajów.
Wszyscy bawili się znakomicie. Było dużo śmiechu i radości, a co najważniejsze uczniowie mogli powtórzyć i utrwalić w formie zabawy wiedzę zdobytą na lekcjach. Następny Dzień Języka Angielskiego już za rok!

Katarzyna Pietrzak