Dzień Edukacji Narodowej 2019r...

DSC 0080aaa   We wtorkowy poranek 15 października 2019r. oprócz ciepłych promieni słonecznych do szkoły wpadły podekscytowane dzieci. Niektóre dumnie, inne z zawstydzeniem niosły kwiatki dla nauczycieli i pracowników obsługi. Z przejęciem krążyły po korytarzach w poszukiwaniu właściwej osoby, aby swoimi słowami i szczerym uśmiechem wyrazić wdzięczność za codzienny wysiłek, zaangażowanie w pracę i ogromną cierpliwość.

O godz. 13.00 cała społeczność szkolna wraz z zaproszonymi gośćmi spotkała się na uroczystym apelu. Wśród zaproszonych gości byli: pan Burmistrz Miasta i Gminy Piotrków Kujawski Sławomir Bogucki, proboszcz parafii Piotrków Kujawski ks. kanonik Krzysztof Gąsiorowski, przewodniczący komisji oświaty pan Włodzimierz Kubiak, radni Miasta i Gminy Piotrków Kujawski pan Sławomir Kawczyński i pan Błażej Barczak, przedstawiciele OSP Dębołęka-Rudzk Duży i Połajewo, zarząd Rady Rodziców oraz emerytowani pracownicy PSP w Dębołęce.
Przygotowana przez uczniów klasy V pod kierunkiem pani Sławomiry Kowalskiej i pani Katarzyny Pietrzak część artystyczna w zabawny, acz jakże realny sposób przedstawiła obraz współczesnej szkoły, sylwetkę nauczyciela i jego niezastąpioną rolę w systemie edukacji. Dzieciaki zaprezentowały się fantastycznie, z wielkim zaangażowaniem poruszały się po „scenie" jak prawdziwi aktorzy. Zwieńczeniem występu były życzenia i „Sto lat".
W dalszej części dyrektor szkoły pani Elżbieta Niedziałkowska złożyła życzenia nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły. Podkreśliła jak trudna jest to praca. Wymaga nie tylko umiejętności, ale też szczególnego talentu i zaangażowania. To nauczyciele często wskazują drogę życiową, rozbudzają ciekawość świata, wspierają radą i przykładem, ujawniają pasje, inspirują. Zaproszeni goście również złożyli serdeczne życzenia wszystkim pracownikom naszej szkoły.

Katarzyna Pietrzak