Obchody święta Odzyskania Niepodległości...

DSC 0094   8 listopada 2019r. cała społeczność szkolna odśpiewała o godzinie 11.11 nasz hymn narodowy, którego wspólne śpiewanie w Polsce staje się już tradycją. Właśnie „Mazurek Dąbrowskiego" rozpoczął uroczystą akademię z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Uczniowie klasy VIII zaprezentowali wiersze i pieśni patriotyczne, które odzwierciedlały historię naszego kraju do roku 1918. Montaż słowno – muzyczny dopełniała prezentacja multimedialna, poświęcona bohaterom narodowym i wydarzeniom historycznym.

12 listopada 2019r., również uczniowie klasy VIII wraz z opiekunami, odwiedzili cmentarze i miejsca pamięci narodowej w najbliższej okolicy. Byli w Piotrkowie Kujawskim pod pomnikiem ofiar II wojny światowej, na cmentarzu przy mogile księży oraz Władysława Nałęcza Małachowskiego i w Nowej Wsi pod pomnikiem ofiar powstania styczniowego. Wszędzie zapalili znicze, modlitwą i minutą ciszy uczcili pamięć bohaterów.

Beata Skrzynecka