Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021...

DSC 0430   Rozpoczęcie nowego roku szkolnego jest ważnym wydarzeniem dla wszystkich uczniów szkoły. 1 września uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Dębołęce przywitali nowy rok szkolny 2020/2021. W trosce o bezpieczeństwo, w tym roku szkolnym ze względu na pandemię musieliśmy zmienić formułę rozpoczęcia. Nie odbył się uroczysty apel, nie przybyli goście i tłumy rodziców. Nie odśpiewaliśmy wspólnie hymnu, nie zabrzmiał też pierwszy dzwonek.

O wyznaczonych godzinach na dzieci oczekiwali wychowawcy i Dyrektor Szkoły. Po przywitaniu, uczniowie wyposażeni w maseczki, w bezpiecznych odległościach udali się do klas. Dzieci przybyły do szkoły z optymistycznym nastawieniem i ogromnym zapałem do pracy.
Najważniejsze było to, że wszyscy mogli się zobaczyć i wymienić wrażeniami. Warto ten rok wykorzystać jak najlepiej. Na Mszy Świętej o godzinie 9:00 modliliśmy się, aby ten nowy rok szkolny był czasem solidnej nauki, rozwijania zainteresowań i pogłębiania przyjaźni.

Życzymy wszystkim dzieciom wielu sukcesów, wytrwałości, ciekawych doświadczeń oraz radosnych chwil w murach naszej szkoły.

Jolanta Stranc, Elżbieta Kozłowska