27 finał akcji ekologicznej Sprzątanie Świata...

IMG 2453   W tym roku, już po raz 27, Fundacja Nasza Ziemia koordynowała akcję ekologiczną „Sprzątanie Świata", która przebiegała pod hasłem „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję". Tegoroczna akcja, różniła się od poprzednich edycji z powodu pandemii, jednak nie zapomnieliśmy, że Ziemia to nasz wspólny Dom.

Część uczniów naszej szkoły uczestniczyła w indywidualnym sprzątaniu swoich najbliższych okolic, segregując odpady. Dzięki współpracy z samorządem lokalnym, możliwe było również przeprowadzenie akcji ekologicznej w terenie. Grupa uczniów, jako przedstawiciele społeczności szkolnej, zaopatrzona w rękawice i worki wyruszyła do Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia w Połajewie. Wspólna lekcja poszanowania środowiska, zakończyła się sukcesem. Zebrane odpady złożono w wyznaczonym miejscu.

M. Pietrzykowska