Wycieczka do Silverado City...

IMG20220518144829   Dnia 18 maja 2022 roku uczniowie klas I – III z Publicznej Szkoły Podstawowej w Dębołęce pojechali na wycieczkę do Silverado City do Bożejewiczek. Silverado City to urokliwe miasteczko westernowe, w którym można przeżyć niezapomniane chwile.
Grupę powitał kowboj, który oprowadził wszystkich uczestników wycieczki po miasteczku zbudowanym na podobieństwo Dzikiego Zachodu. W miasteczku dzieci miały możliwość obejrzenia spektakularnych i emocjonujących pokazów.

Największe wrażenie na wszystkich zrobiło przedstawienie napadu na bank przy użyciu środków pirotechnicznych oraz pokazy jazdy na koniach. Miedzy poszczególnymi punktami programu dzieci mogły korzystać z „Miasteczka Urwisów" i jazdy na byku rodeo. Chętni mogli postrzelać na strzelnicy. Z dużymi emocjami dzieci wymieniały w banku złotówki na dolary. Wzięliśmy też udział w pokazie władania lassem i rewolwerami. Uczestnicy wycieczki chętnie kupowali różne pamiątki. Znalazł się również czas na podziwianie zwierząt w mini zoo. Podczas pobytu w miasteczku zjedliśmy tez pyszny obiad w westernowym saloonie.
To była fantastyczna przygoda dla wszystkich i świetnie spędzony dzień.

Aleksandra Starosta