Zadbaj o swoje bezpieczeństwo...

IMG 20220517 123301   W okresie wiosennym, w trosce o bezpieczeństwo uczniów, w Szkole Podstawowej w Dębołęce są prowadzone działania mające na celu, zwiększenie poczucia bezpieczeństwa uczniów. Dbamy o nie na terenie szkoły i w najbliższej okolicy. Na spotkaniu z policjantem miały okazję porozmawiać na temat właściwych zachowań w czasie wycieczek, na drodze i w sieci. Podczas „Tygodnia Bezpieczeństwa", dzieci utrwaliły podstawowe znaki drogowe oraz zasady przechodzenia przez jezdnię.

Przypomniały sobie istotne znaczenie elementów odblaskowych. W czasie pogadanki dowiedziały się, jakie negatywne skutki wywołują narkotyki i używki na młody organizm. Na koniec czwartoklasiści zdobyli uprawnienia do kierowania rowerem.

M. Pietrzykowska