Moja mała ojczyzna...

IMG20220606123313   6 czerwca 2022r. uczniowie klasy VIII realizowali projekt „Tu mieszkam". Założeniem tego działania jest poznanie najbliższej okolicy, w której mieszkamy na co dzień. Często miejsca mijane każdego dnia są nam nieznane. Uczniowie przez trzy miesiące przygotowywali informacje o geografii regionu, bitwie powstańczej pod Nową Wsią, gospodarstwach agroturystycznych naszego regionu, Nadgoplańskim Parku Tysiąclecia oraz kościele w Połajewie.

Podczas poniedziałkowej wyprawy w poszczególnych miejscach tj. w Nowej Wsi przy pomniku, w Przewozie w gospodarstwie agroturystycznym Państwa Andrzejewskich, na plaży i w kościele przedstawili koleżankom i kolegom przygotowane wcześniej wiadomości. Z ankiety ewaluacyjnej, którą uczniowie wypełnili na koniec wycieczki wynika, że dzień spędzili miło, są zadowoleni z wyjazdu i poszerzyli wiedzę o najbliższej okolicy.

Elżbieta Niedziałkowska