Piknik Rodzinny 2022...

DSC00172   Dnia 12 czerwca 2022 roku na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej w Dębołęce odbył się XIV „Piknik Rodzinny" przygotowany przez Radę Rodziców i grono pedagogiczne. Rodzinne spotkanie rozpoczęło się o godzinie 13.00 powitaniem uczestników przez Panią Dyrektor Elżbietę Niedziałkowską. Wśród zebranych na pikniku pojawili się także goście: Burmistrz Miasta i Gminy Piotrków Kujawski Pan Sławomir Bogucki, Dyrektor Zespołu Ekonomiczno - Administracyjnego Szkół Pan Stanisław Kwiatkowski, Dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych w Radziejowie Pan Błażej Bartczak oraz emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły.

Specjalnie na tę okazję przygotowano liczne atrakcje. Na pikniku nie mogło zabraknąć prezentacji talentów uczniów naszej szkoły, więc na scenie pojawiali się kolejno reprezentanci poszczególnych klas, którzy przedstawiali swoje umiejętności artystyczne. W programie występów znalazły się m.in. piosenki, wiersze, scenki z życia szkoły, gra na instrumentach oraz tańce. Wszystkie występy zostały nagrodzone gorącymi brawami, co było największym wyróżnieniem dla szkolnych artystów.
Miłym akcentem pikniku były wspólne zabawy dzieci z ich rodzicami pod okiem animatorów. Uczniowie mieli okazję rywalizować w różnych konkurencjach i zabawach np. przeciąganiu liny, przejściach przez tunel czy też oglądaniu pokazu baniek mydlanych. Warto dodać, że każde dziecko miało możliwość samodzielnego wykonania pokazu baniek mydlanych. Największą atrakcją dla młodszych dzieci okazała się jednak dmuchana zjeżdżalnia, na którą cały czas ustawiały się kolejki.
Ponadto podczas pikniku wystąpił zespół „Piotrkowianie" z repertuarem utworów ludowych. Zgromadzeni mieli także możliwość obejrzenia solowych występów podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej z Nowej Wsi. Dużym zainteresowaniem cieszyła się także licytacja przedmiotów, podarowanych przez sponsorów. Pomimo deszczu sprzedaż przebiegła bardzo sprawnie. Uczestnicy pikniku z niebywałym zaangażowaniem udzielali się w zakupach. Podczas festynu były wystawione stoiska usługowe. Za sprawą uczennic Zespołu Szkół Mechanicznych w Radziejowie można było skorzystać z usług wizażystek czy fryzjerek. Natomiast na stoisku gastronomicznym sprzedawane były pyszne ciasta przygotowane przez rodziców oraz różnego rodzaju dania na gorąco.
W ofercie festynu znalazły się również: kiermasz ciast, sprzedaż kwiatów i sadzonek, stoisko z miodami oraz nabiałem. Ponadto można było zaopatrzyć się w biżuterię, zabawki, gry edukacyjne i planszowe oraz maskotki. Zainteresowani mogli z bliska obejrzeć wyposażenie wozu strażackiego wystawionego przez OSP Piotrków Kujawski oraz zobaczyć motocykle – choppery.
Przez cały czas festynu panowała miła i pogodna atmosfera. Różnorodność zaplanowanych atrakcji sprawiła, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Festyn zakończył się około godziny 18.30, kiedy to Pani Dyrektor podziękowała uczestnikom.
Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy poprzez swoją obecność i zaangażowanie wsparli Radę Rodziców, i przyczynili się do cudownie spędzonego czasu.
Miejmy nadzieję, że za rok piknik będzie równie udany!

B. Walczak, H. Wieczorek