Z wizytą w teatrze...

IMG 8309   Dnia 20 października 2022 roku uczniowie klas VI-VIII Publicznej Szkoły Podstawowej w Dębołęce uczestniczyli w kulturalnym, wydarzeniu : Teatr Piasku Tetiany Galistyny – „Mały Książę". Na chwilę stali się świadkami prawdziwej magii. W czasie spektaklu, który sam w sobie był niezwykły i czarujący widzowie doznali fantastycznych przeżyć dzięki pokazowi malowania piaskiem, światłem i wodą, któremu towarzyszyła cudowna muzyka i dialogi z „Małego Księcia".

W przedstawieniu brali udział aktorzy, ale tzw. pierwsze skrzypce grał tu obraz rysowany piaskiem, światłem i wodą. Artystka rysowała na specjalnym stoliku, a widz mógł podziwiać każdy jej ruch na wielkim ekranie. Całość upiększona była niezwykłą muzyką, niekiedy dialogami z książki. Wszystko w odpowiednich proporcjach, a sam spektakl przedstawiał historię Małego Księcia w wyjątkowy sposób – nie był jedynie wierną kopią książki.

Myślę, że spektakl dostarczył niezapomnianych wrażeń młodym widzom i zwrócił uwagę na to, co w życiu ważne. Wspólnie postanowiliśmy, że częściej będziemy uczestniczyć w kulturalnych wydarzeniach.

Elżbieta Gardyza-Piotrowska