Aktualności

Na basenie...

IMG 9186   30 maja 2023 roku uczniowie klasy V z Publicznej Szkoły Podstawowej w Dębołęce pojechali na basen do Radziejowa. Wyruszyliśmy spod placówki autokarem szkolnym. Podróż autobusem umilały rozmowy i piosenki dla dzieci. Po przyjeździe na miejsce, wszyscy otrzymali klucze do szafek. Potem przebraliśmy się i poszliśmy na pływalnie. Ratownik poinformował uczniów, jak powinny zachowywać się w wodzie.

Zjeżdżalnia, jacuzzi i basen – to atrakcje, z których mieli okazję skorzystać wszyscy uczestnicy wyjazdu. Była to chwila do spędzenia wolnego czasu ze swoimi rówieśnikami. Po dwugodzinnym pobycie na pływalni uczniowie poszli się przebierać i wysuszyć włosy. Potem wszyscy wsiedliśmy do autobusu i wróciliśmy do szkoły. W czasie drogi powrotnej dzieliliśmy
się wrażeniami z wyjazdu. Po powrocie głodni i nieco zmęczeni wodnymi szaleństwami zjedliśmy pyszny posiłek w szkole.
Wyjazd został zorganizowany w celu zaprezentowania uczniom alternatywnej formy spędzania czasu wolnego, innej od preferowanej przez dzieci i młodzież w postaci wielogodzinnego spędzania czasu przy komputerze. Pobyt na basenie był świetną zabawą i integracją. Ćwiczenia i zabawy w wodzie w bezpieczny i przyjazny sposób oswajają z nowym środowiskiem, pozwalają pokonać strach i opór przed wodą. Uczniowie pod opieką ratowników i opiekunów mogli wykazać się umiejętnością pływania.
Czas, który spędziliśmy na basenie był świetną zabawą dla wszystkich. Mamy nadzieję, że to nie ostatni taki wyjazd i powtórzymy go niebawem.
Panu dyrektorowi mgr Błażej Barczakowi dziękujemy zasponsorowanie biletów na Pływalnie Plusk w Radziejowie .

Dorota Wysocka