Festyn rodzinny 2023...

IMG 20230618 130346   18 czerwca 2023 roku na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej w Dębołęce odbył się XV „Festyn Rodzinny” pod hasłem „Zdrowa Rodzina – Szczęśliwa Rodzina” przygotowany przez Radę Rodziców i Grono Pedagogiczne. O godzinie 13.00 Pani Dyrektor Elżbieta Niedziałkowska  powitała wszystkich przybyłych gości i życzyła miłego pobytu na terenie naszej szkoły.

Po części oficjalnej zaprezentowali się uczniowie. Były piosenki, tańce, zagadki oraz prezentacja talentów muzycznych naszych uczniów. Wszyscy artyści zostali nagrodzenia gromkimi brawami.

Podczas pikniku wystąpił zespół „Piotrkowianie” z repertuarem utworów ludowych. Swoimi talentami pochwalili się również podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej z Nowej Wsi. Dużym zainteresowaniem cieszyła się licytacja  przedmiotów, podarowanych  przez sponsorów festynu.

Wspólne zabawy, konkurencje i zawody pod okiem animatorów to okazja do rywalizacji dzieci i dorosłych. Dzieci miały możliwość samodzielnego wykonania pokazu baniek mydlanych, a wyścigi drużyn były nie lada okazją do zaangażowania dorosłych. Kolejną atrakcją dla młodszych była dmuchana zjeżdżalnia, na którą cały czas ustawiały się kolejki „ niecierpliwych”.

W ofercie był kiermasz ciast, sprzedaż kwiatów i sadzonek, stoisko z miodami. Ponadto można było zaopatrzyć się w biżuterię, zabawki, gry edukacyjne i planszowe oraz maskotki. Zainteresowani mogli z bliska obejrzeć wyposażenie wozu strażackiego wystawionego przez OSP Piotrków Kujawski, radiowozu policyjnego oraz zobaczyć motocykle – choppery.

Piękna pogoda, dobre humory, miła atmosfera – taki właśnie był tegoroczny Festyn Rodzinny, a różnorodność zaplanowanych atrakcji sprawiła, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Festyn zakończył się około godziny 18.30. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy poprzez swoją obecność i zaangażowanie wsparli Radę Rodziców, i przyczynili się do zorganizowania kolejnego spotkania w rodzinnym gronie.

Do zobaczenia za rok!