Warsztaty "Las w słoiku"...

IMG20231020105854   Lasy w słoikach cieszą się ostatnio niezwykłym powodzeniem. Nic dziwnego! Każdy z nich jest absolutnie wyjątkowy dzięki nieskończonej liczbie możliwych kombinacji ułożenia roślin i ozdób w eleganckim słoju.
20 października uczniowie klasy V Publicznej Szkoły Podstawowej w Dębołęce uczestniczyli w warsztatach „Las w słoiku".

Warsztaty poprowadziła pani Sylwia Kazubowska, przewodniczaca KGW Centrum Kultury Kujawy Piotrków Kujawski. Warsztaty były niecodzienną okazją do stworzenia przez dzieci własnego, niepowtarzalnego ekosystemu w szkle. To również świetna okazja, by zapoznać uczniów z tym, jak dbać o domowe rośliny. W trakcie warsztatów uczniowie poznali etapy pracy nad leśnym słoikiem i dowiedzieli się wielu przydatnych informacji o ekologii. Końcowym etapem warsztatów było przyozdabianie naczynia, aby nadać mu indywidualny charakter. Gałęzie, kamienie, szyszki, kora, mech – każdy mógł udekorować swój słoik, by wyglądał oryginalnie.
Dziękujemy pani Sylwii za poprowadzenie warsztatów, które dostarczyły uczniom wielu emocji.

J. Stranc