Wizyta w Warsztatach Terapii Zawodowej...

20231122 125757    22 listopada 2023 roku uczniowie z klasy VI Publicznej Szkoły Podstawowej w Dębołęce odwiedzili Warsztaty Terapii Zajęciowej w Nowej Wsi. Głównym celem spotkania z uczestnikami, terapeutami zajęciowym i z kierownictwem WTZ było wzbogacenie wiedzy naszych uczniów dotyczące specyfiki pracy w pracowniach warsztatowych.

Zapoznanie się uczniów z funkcjonowaniem placówki oraz poznanie, w jaki sposób stwarza się osobom niepełnosprawnym, niezdolnym do podjęcia pracy możliwość rehabilitacji zawodowej i społecznej w zakresie pozyskania lub przywracania umiejętności niezbędnych do podjęcia zatrudnienia, funkcjonowania w środowisku. Nasi uczniowie mieli możliwość obejrzenia zajęć terapeutycznych w następujących pracowniach: stolarskiej, ślusarskiej, gospodarstwa domowego, przyrodniczej, artystycznej, krawiecko – rękodzielniczej, komputerowo – biurowej, rehabilitacyjnej. Zobaczyli, czym zajmują osoby uczestniczące w warsztatach oraz podziwiały ich własnoręcznie wykonane prace, które później można zakupić na róznych akcjach, wspierając w ten sposób działalność Warsztatów. Młodzież naszej szkoły była zachwycona wytworami osób niepełnosprawnych i z zaciekawieniem słuchały opowieści instruktorów o funkcjonowaniu placówki. Punktem kulminacyjnym były wspólne zajęcia integracyjne, które dostarczyły wszystkim wiele radości i niezapomnianych wrażeń. W czasie pobytu pod opieką instruktorów i z pomocą podopiecznych uczniowie wykonali piękne, interesujące, orginalne prace, które przywieźli do szkoły. To była bardzo cenna i ciekawa lekcja. Bardzo aktywnie spędzony czas. Integracja mlodzieży szkolnej z osobami niepełnosprawnymi.

Barbara Walczak, Dorota Wysocka