Aktualności

Dzień Babci i Dziadka...

IMG 0429  20 stycznia 2024 roku w Dębołęce odbyła się wyjątkowa uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Inicjatywa była wynikiem współpracy Rady Rodziców i Publicznej Szkoły Podstawowej, a także strażaków, to oni udostępnili salę, na niezwykłą imprezę w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej.

Niezapomniane chwile rozpoczęły się od powitania dostojnych gości, przez uczennicę z kl. I oraz wystąpień najmłodszych uczniów z oddziału przedszkolnego. Kolejne emocje wzbudziły życzenia, wierszyki i piosenki w wykonaniu uczniów klas I-IV. Ich entuzjazm i zaangażowanie podczas wystąpień, przykuwały uwagę wszystkich obecnych na sali. Niezwykłym momentem było przedstawienie pt. "Rzepka", które zostało przygotowane przez wybranych uczniów z całej społeczności szkolnej. Widowisko było pięknym połączeniem talentów, a uczniowie, wcielając się w role, ożywili klasyczną opowieść. Na zakończenie części artystycznej, uczeń kl. V zadedykował i zagrał na instrumencie seniorom "Sto lat".

W trakcie imprezy nie zabrakło również słodkiego poczęstunku, zabawy tanecznej
i ciepłych słów, którymi każdy mógł podzielić się z bliskimi. Dzieci wręczały swoim Babciom i Dziadkom własnoręcznie wykonane upominki, a uściski i uśmiechy sprawiły, że atmosfera była pełna radości i miłości.

Uroczystość na długo pozostanie w pamięci seniorów, społeczności szkolnej
i lokalnej, umacniając więzi międzypokoleniowe oraz tworząc niesamowite wspomnienia.

 

Opracowała: M. Pietrzykowska

Początek formularza