Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia...

tabliczka   7 października 2022 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Dębołęce po raz kolejny obchodzony był Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia zorganizowany przez nauczyciela matematyki p. Elżbietę Gardyza-Piotrowską. Jest to międzynarodowa akcja, w której ludzie z całego świata uświadamiają innym, że znajomość tabliczki mnożenia to niezbędna umiejętność codziennego życia. W naszej szkole zostały przeprowadzone przez komisję egzaminacyjną egzaminy z tabliczki mnożenia dla chętnych uczniów.

Uczniowie mieli okazję odświeżyć sobie niezbędną wiedzę, ale również zmierzyć się w szkolnej rywalizacji. Do egzaminu przystąpiło 70-ciu chętnych uczniów, podzielonych na trzy kategorie. Uczniowie rywalizowali rozwiązując przykłady tabliczki mnożenia na czas w formie pisemnej lub ustnej. Tytuł eksperta tabliczki mnożenia uzyskało 38 osób. Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji. Wspólna zabawa zachęciła ich do dalszej nauki, a matematyczne święto na długo zostanie w ich pamięci. Gratulacje dla wszystkich „Ekspertów Tabliczki Mnożenia" i podziękowania dla uczniów, którzy dołączyli do tego wydarzenia.

Elżbieta Gardyza-Piotrowska