Wycieczka do Biskupina...

IMG20230918114629    18 września uczniowie klasy IV i V wybrali się do Muzeum Archeologicznego w Biskupinie. W tym dniu odbywał się tam XXVIII festyn archeologiczny zatytułowany „My Słowianie". Celem wyjazdu było poznanie zabytków związanych z początkiem państwa polskiego.

Uczniowie poznali dzieje osady w Biskupinie, zapoznali się z historią tego niezwykłego miejsca, zobaczyli jak żyli ludzie na wyspie jeziora biskupińskiego 700 lat przed naszą erą, jakie mieli zajęcia, obowiązki i rozrywki, co jedli, z czego i w jaki sposób wytwarzali broń. Uczniowie zobaczyli „od kuchni" życie mieszkańców grodu, którzy trudnili się głównie uprawą roli, hodowlą zwierząt i rzemiosłem – tkactwem, garncarstwem, odlewami z brązu i żelaza.
Dzieci pośrednio i bezpośrednio uczestniczyły w inscenizacji bitwy wojów wczesnośredniowiecznych. Uczestnicy. Wycieczki mieli także okazję przejechać się kolejką wąskotorową do Wenecji.
Wyjazd był bardzo udany i czas minął nam niepostrzeżenie, a nawet go trochę zabrakło na skorzystanie ze wszystkich atrakcji. Uczniowie wrócili do domów zmęczeni ale zadowoleni, aby podzielić się ze swoimi bliskimi niezapomnianymi wrażeniami.

Elżbieta Gardyza-Piotrowska